Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu

Wyprawa do Peruz Emilem Wittem

Dnia 31 stycznia nauczyciele bibliotekarze uczestniczyli w spotkaniu z młodym podróżnikiem Emilem Wittem. Spotkanie odbyło się w czytelni Biblioteki Publicznej w Swarzędzu

Emil Witt jako 18 –leni chłopak, spakował plecak i wyruszył na samotną wyprawę do Amazonii. Spędził tam kilka miesięcy. Mimo tak młodego wieku ma bardzo sprecyzowane plany i wizje tego, jak ma wyglądać jego ścieka życiowa. Do tej pory odwiedził te rejony kilka razy, a ostatnio w roli przewodnika, zabierając w lasy deszczowe grupę ochotników z Polski.

Ostatnia wyprawa, do Peru, zakończona w grudniu 2016 r., pozwoliła podróżnikami spełniać marzenie sprzed czterech lat, spotkać plemię Indian Machscopiros, którzy nie mają kontraktu z cywilizacją. Ponadto, Emil Witt przepłynął 140 km samotnie na tratwie, z prądem rzeki Madre de Dios aż po strefę, gdzie napotkał kopalnie złota Boca Colorado.

Prezentacja poszczególnych etapów podróży zawierała, oprócz ciekawych fotografii i wielu anegdot, dużo materiałów filmowych, będących niezwykle ciekawym materiałem dla młodych odbiorców. Może staną się zachętą do podróży i dowodem na to, że trzeba bardzo chcieć i być zdeterminowanym w osiągnięciu i realizacji nawet najbardziej szalonych marzeń.

Wkrótce Emil Witt wybiera się w zupełnie inne klimatycznie rejony – na Syberię, w okolice malowniczego jeziora Bajkał.

Artukuł ze strony www Biblioteki Publicznej w Swarzędzu