Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu

Wycieczka do firmy Imperial Logistic

Dnia 21 listopada w ramach projektu "MÓJ ZAWÓD - MOJA PRZYSZŁOŚĆ" uczniowie klasy 8b zwiedzali wraz z opiekunem  firmę Imperial Logistics International B.V. & Co. KG jako 100% spółka południowoafrykańskiego koncernu Imperial Holdings Limited, jest odpowiedzialna za koordynację oraz kierowanie wszystkimi międzynarodowymi przedsięwzięciami logistycznymi Imperial Holdings Limited poza Afryką. Zakres usług firmy Imperial Logistics International z siedzibą w Duisburgu jest podzielony na dwie dywizje. W dywizji Imperial Transport Solutions oferowane są kompleksowe usługi obejmujące takie obszary jak Shipping, Road oraz Express Freight. Z kolei dywizja Imperial Supply Chain Solutions obejmuje wszystkie usługi z zakresu Contract Logistics, Contract Manufacturing oraz Warehousing dla branż automotive, budowy maszyn i urządzeń, FMCG, jak i przemysłu metalurgicznego i chemicznego. Zatrudniając 8300 osób, Imperial Logistics International wraz z nowo nabytym przedsiębiorstwem Palletways generuje obrót w wysokości 1,6 mld EUR w 170 placówkach.

Imperial Logistics Sp. z o.o. posiada w Polsce w trzy lokalizacje – w Poznaniu (produkcja samochodów), w Gliwicach (centrum magazynowania stali) oraz w Polkowicach (fabryka silników) – zatrudniając łącznie około 1050 pracowników. Do oferowanych w tych lokalizacjach usług należą planowe dostawy części i komponentów samochodowych na linie montażowe, sekwencjonowanie, montaż wstępny jak również zarządzanie opakowaniami zwrotnymi, czyszczenie oraz konserwacja pojemników na części.

 

Ponadto IMPERIAL Logistics Sp. z o.o zajmuje się też przepakowywaniem oraz transportem towarów. W Gliwicach spółka zarządza logistycznym centrum stali o powierzchni 6000 m2 dla producenta samochodów. We wszystkich trzech lokalizacjach w Polsce spółka zarządza ponad 240.000 m2 powierzchni magazynowej.

Imperial Logistics Sp. z o.o. została aż trzy razy z rzędu wyróżniona certyfikatem „Solidny Pracodawca”. Decydującym czynnikiem dla przyznania tytułu było profesjonalne i nowoczesne zarządzanie zasobami ludzkimi (HR). Należy wymienić tu między innymi możliwości szkolenia, kształcenia i podnoszenia kwalifikacji pracowników, jak i programy wspierające, które dają odpowiednie możliwości rozwoju szczególnie zdolnym i ambitnym pracownikom. Bardzo istotnym kryterium będącym podstawą wyróżnienia są dobre warunki pracy oraz przejrzysty i uczciwy system wynagrodzeń.