Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu

W Teatrze Animacji przedstawienie pt. "Dziób w dziób"

W dniu 5 grudnia nauczyciel bibliotekarz razem z pedagogiem szkolnym panią Weroniką Czajką i panią Julitą Sierant  oraz klasą 2a i 2e wybrali się do Teatru Animacji w Poznaniu na sztukę dla dzieci pt: "Dziób w dziób".  Przedstawienie niestety nie spodobało nam się. Jedyną mocną stroną tego przedstawienia jest scenografia i efekty specjalne. Po przedstawieniu dzieci mogły zadawać pytania aktorom. Zobaczyli również kulisy teatru (kukły, marionetki, scenografie niektórych przestawień itd.)

 

 Poniżej znajdują się szczegółowe informacje na temat przedstawienia.

AUTOR: MALINA PRZEŚLUGA

REŻYSER: IRENEUSZ MACIEJEWSKI

CZAS TRWANIA: 75 MIN Z PRZERWĄ

REALIZATORZY

Obsada:
Magdalena Dehr
Aleksandra Leszczyńska
Marcin Chomicki
Marcel Górnicki
Igor Fijałkowski
Artur Romański

Scenografia - Robert Romanowicz

Muzyka - Łukasz Pospieszalski

Od zawsze każdym miejskim podwórkiem rządzi jakaś Banda gołębi. Waleczne, odważne, honorowe, co chwila wznoszą dumne okrzyki: "Rządzą gołębie, zawsze gołębie, tylko gołębie!" Przerywają tylko wtedy, gdy ktoś sypnie bułką... Albo gdy na rewir wkroczy ich odwieczny wróg - kot. I właśnie kot rozbił Bandę Zbigniewa: Pożarł gołębia Janusza. Nikt tego nie widział. Nie zostały ślady. Dowodów brak. Ale gołębie nie potrzebują dowodów, by się zemścić. Na szczęście w odpowiednim (a może najmniej odpowiednim?) momencie na podwórko wkracza Przemek, samotny, młody wróbel. Przemek jest dobroduszny i niewinny. Słabeusz bez własnej Zgrai. Nigdzie nie pasuje i nie ma prawa głosu, bo przecież nie jest gołębiem! A jednak jego dobre serce i wiara w ptaki pozwalają mu uchronić Bandę przed katastrofą i dociec prawdy. Przemek raz na zawsze zmieni zasady i udowodni, że warto iść przez życie razem, dziób w dziób. Bo przecież ptak to ptak, a każdy problem da się rozwiązać pokojowo... albo odkryć, że tak naprawdę problemu nie ma!

Przeznaczone dla dzieci w wieku 4-12 lat.

Równolegle z premierą spektaklu, odbyła się premiera książki Maliny Prześlugi i Roberta Romanowicza Dziób w dziób. Szkicownik scenografa, o której napisała Maria Maczuga na portalu kulturapoznan.pl : http://kulturapoznan.pl/ -> Opinie -> Biały kruk, szary gołąb