Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu

Przygotowania do kiermaszu świątecznego

4 grudnia biblioteka gościła dzieci ze świetlicy w celu wykonania ozdób świątecznych na kiermasz szkolny. Na początku spotkania nauczyciel bibliotekarz przeczytał opowiadanie Grzegorza Kasdepke pt. „Stajenka z pięcioma gwiazdkami” z książki pt. „Opowiadania wigilijne. Pod choinkę od polskich pisarzy” z wydawnictwa Literatura.

W powyższej pracy zbiorowej najpopularniejsi autorzy książek dla dzieci zabierają nas w podróż po zaczarowanym świecie ciepłych, wigilijnych wierszy i opowiadań. Pokazują nam poprzez obrazowe opisy, że w czasie świąt Bożego Narodzenia wszystko może się zdarzyć! Możemy spotkać w supermarkecie prawdziwego anioła, możemy usłyszeć rozmowę bombek choinkowych, a także my dzieci możemy pocieszyć Świętego Mikołaja, któremu zginęły renifery albo dowiedzieć się, co chciałaby dostać gwiazdka… na Gwiazdkę!

Po rozmowie na temat tradycji bożonarodzeniowych odbyło się wspólne śpiewanie kolęd, podczas którego przygotowywano materiały do wykonania ozdób świątecznych na zbliżający się szkolny kiermasz świąteczny.

Na naszej stronie możecie znaleźć wiele ciekawych pomysłów na wykonanie ozdoby światecznej.