Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu

Polecamy spektakl "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"

Dnia 20 stycznia nauczyciel bibliotekarz razem z wychowawcami p. Beatą Brodziak, p. Alicją Nowak i klasami 2C i 2H wybrał się do Kina Multikino na spektakl "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Przedstawienie polecamy wszystkim, dzieciom i rodzicom, ponieważ w zawarte jest tam wszystko co  powoduje, że lubimy przychodzić do teatru. Świetna gra aktorów oraz ich duże poczucie humoru, piękne piosenki, rewelacyjne dekoracje i kostiumy oraz wspaniałe efekty multimedialne sprawią że nikt nie powinien się nudzić. Spektakl powstał z potrzeby zmierzenia się z wrażliwością najbardziej wymagającego teatralnego widza.

Doktor Dolittle, główny bohater powieści, jest lekarzem. Pewnego dnia pojawia się w jego domu Karmiciel Kotów, który ze względu na ogromną miłość Doktora do zwierząt, namawia go, żeby zamiast ludzi, zaczął leczyć zwierzęta.

Przysłuchująca się ich rozmowie papuga Polinezja postanawia nauczyć Doktora języka zwierząt. Doktor zachwycony możliwością porozumiewania się ze swoimi podopiecznymi zaczyna zgłębiać ich język. Tymczasem w domu Doktora pojawiają się nowe zwierzęta: świnka Geb – Geb i małpka Czi – Czi i to one wraz z papugą Polinezją będą najbliższymi przyjaciółmi Doktora. Wśród wielu przygód, które spotykają naszych bohaterów najważniejszą jest ich wyprawa do Afryki, gdzie Doktor ma leczyć małpy, które zapadły na tajemniczą chorobę. Trudy podróży, uwięzienie przez dzikiego króla Joliginkę, przejście nad przepaścią do Krainy Małp sprawia, że początkowe animozje i złośliwości pomiędzy zwierzętami przeradzają się w przyjacielską więź.

„Doktor Dolittle i jego zwierzęta” to opowieść muzyczna, złożona ze specjalnie skomponowanych do spektaklu piosenek przybliżających młodemu widzowi cechy naszych bohaterów.