Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu

Pasowanie na czytelnika

Drugiego i trzeciego grudnia w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników naszej biblioteki. Celem imprezy było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród naszych najmłodszych dzieci, zachęcenie ich do czytania i wypożyczania książek. W baśniowo udekorowanej czytelni uczniowie klasy 3 b pod kierownictwem pani Beaty Radziej-Rezler zaprezentowali przedstawienie pt. „ Kłótnia wróżek”. Pod koniec występów wróżka uroczyście wygłosiła przyrzeczenie czytelnika, które powtórzyli głośno wszyscy uczniowie. Potem tytułowa książka pasowała każde dziecko na czytelnika biblioteki szkolnej. Następnie bibliotekarze wręczyli dzieciom elektroniczne karty biblioteczne, które stały się dla nich ważnym dokumentem przez cały okres edukacji w naszej szkole.

Na zakończenie spotkania wskazano na korzyści płynące z czytania bajek i baśni, zaproszono klasy do wypożyczenia pierwszych lektur i zachęcono do częstych odwiedzin w naszej bibliotece.

Przed uroczystością każda pierwsza klasa została zapoznana z zasadami korzystania z księgozbioru, z rodzajami książek gromadzonymi oraz z procesem powstawania tak niezwykłych przedmiotów jakimi są książki.