Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu

KSIĄŻKI NA HALOWEEN (straszne, ale w sam raz dla młodych czytelników)

Nelly Rapp i .... Autorem tej serii jest  szwedzki pisarz, którego znają dzieciaki z wielu krajów dzięki serii kryminałów „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tym razem bohaterka serii jest jedna. Nazywa się Nelly Rapp i jest bardzo ciekawska, energiczna i pomysłowa. Nelly ma pomocnika, psa o imieniu Londyn. Przy czym Londyn wygląda raczej na wielbiciela kanapowego trybu życia niż niebezpiecznych przygód.

Książki są zabawnie zilustrowane , choć rysunki są czarno-biało-szare, ale jest ich całkiem sporo. Format jest wygodny, a wielkość liter dobra do samodzielnego czytania przez początkujących czytelników. Klarze bardzo podobały się świecące elementy okładek. Powiedziała, że pasują do „straszności”.

Pierwsza część, „Nelly Rapp i Upiorna Akademia” to początek całej historii. Dowiadujemy się jak to się w ogóle stało, że Nelly udaje się zostać agentką oraz czym zajmują się tacy specjaliści. Ale zacznijmy od początku. Nelly zostaje zaproszona z rodzicami do swojego mało znanego, ekscentrycznego wujka. Jedzie tam przekonana, że zanudzi się na śmierć. Tymczasem błądząc po wielkiej posiadłości trafia do sali, która okazuje się klasą w Upiorne Akademii. Nelly bierze udział w swojej pierwszej lekcji. Niestety, żeby mieć szanse na zostanie agentką, musi poradzić sobie z pewnym wampirem.

W części drugiej „Nelly Rapp i frankensteiniak” agentka dostaje swoje pierwsze zdanie – ma obserwować monstrum o dwóch prawych nogach, które przypadkowo mieszka niedaleko jej domu. Oczywiście w przypadku Nelly na obserwacji skończyć się nie może. Dziewczynka bierze sprawy w swoje ręce, doprowadzając do zaskakującego zakończenia.

 

Czy seria grozy udała się panu Widmarkowi?

 Przekonaj się sam. Zapraszamy do biblioteki.