Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu

Kroniki Archeo

W marcu w ramach projektu bibliotecznego „Czytam, więc jestem” przeprowadzono zajęcia w klasach szóstych na podstawie poczytnej serii książek Agnieszki Stelmaszyk pt. „Kroniki Archeo”.

Celem zajęć było promowanie wartościowej literatury dla młodzieży oraz rozwijanie w uczniach ciekawości poznawania świata poprzez czytanie. Dzięki bohaterom "Kronik Archeo" podróżowaliśmy wspólnie z Bartkiem i Anią Ostrowskimi – głównymi bohaterami serii odkrywając głęboko skrywane tajemnice i podejmowaliśmy próby odnalezienia tajemniczego skarbu. Zanim jednak udawało się rozwikłać zagadkę,  czyhało na nas wiele pułapek. Musieliśmy działać szybko, ponieważ wróg czaił się tuż za plecami, a jak się potem okazywało, nie tylko on mógł być przeszkodą. Z każdym skarbem związana była jakaś tajemnica, albo mroczna klątwa...

Dzięki "Kronikom Archeo" odwiedziliśmy zakątki świata, o których nawet nam się nie śniło. Wybraliśmy się do Austrii, Egiptu, a nawet do Kraju Kwitnącej Wiśni. Musieliśmy walczyć o swoje życie w samym środku dzikiej i pełnej niebezpieczeństw dżungli. Każdy z tomów serii pozwalał nam rozwiązywać nową zagadkę, a lektura  trzymała nas w napięciu aż do ostatniej strony. Jest to seria przeznaczona dla osób o mocnych nerwach, które nie boją się nowych wyzwań i są gotowe przeżyć niezwykłą podróż, pełną niebezpiecznych przygód.

Polecamy naszym czytelnikom fantastyczne powieści przygodowe Agnieszki Stelmaszyk, w których historia miesza się z fikcją, a fabuła jest przyprawiona magią i czarami.