Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu

Jesienne zabawy w bibliotece

18 listopada w bibliotece odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne pt. „Jesienne zabawy”. W zajęciach uczestniczyły dzieci ze świetlicy.Na początku zajęć nauczyciel bibliotekarz przeczytał dzieciom książkę Leo Buscaglia pt. „Jesień liścia Jasia”.

„Jesień liścia Jasia” to ciepła, cudownie mądra i uderzająco prosta opowieść o życiu i śmierci splatających się w jedną całość. W tej książce liść Jaś i jego przyjaciele zmieniają się wraz z następującymi po sobie porami roku i zbliżającą się zimą, aby w końcu ze śniegiem spokojnie opaść na ziemię. Sposób przedstawienia tego niezwykle delikatnego tematu, który jest przecież elementem prawdziwego życia, skłania do przemyśleń i porusza zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji na temat jesieni, zjawisk jakie zachodzą w przyrodzie oraz o formach spędzania wolnego czasu w czasie jesieni. Potem uczniowie klasy 3B - Kinga Jędrzejak przeczytała wiersz Barbary Derlickiej „Jesienne ludziki”, a Piotr Krzos wiersz pt. „Śmieszne miny”. Następie dzieci wykonały jesienną pracę  plastyczną. Poniżej pokazujemy prace plastyczne naszych uczniów, podajemy listę 10 pomysłów na jesienną nudę oraz kilka fotografii ciekawych prac plastycznych, które można wykonać wykorzystując dary jesieni.

 

POMYSŁY NA JESIENNĄ NUDĘ:

1. Zabawa wśród spadających liści

 

2. Zrób ludzików z kasztanów i żołędzi – inspirację znajdziecie poniżej

 

3. Zrób rzeźbę z dyni

 

5. Upiecz z mamą lub babcią szarlotkę albo placek ze śliwkami

 

6. Sfotografuj jesień

 

7. Wybierz się na spacer do lasu

 

8. Idź  z rodzicami na grzybobranie

 

9. Zaplanuj wieczór z grami planszowymi

 

10. Ubierz pokój w jesienne kolory

 

Nasze pomysły na jesień są uniwersalne. Można je zrealizować samodzielnie lub z rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi. Można je powtarzać co roku!