Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu

Impreza biblioteczna

Dnia 8 maja miała miejsce uroczystość otwarcia naszej biblioteki po gruntownym remoncie. W ferie zimowe  przeprowadzono kapitalny remont biblioteki, który polegał na pomalowaniu pomieszczeń wypożyczalni i czytelni, położeniu wykładziny podłogowej, zainstalowaniu nowych lamp sufitowych, ale przede wszystkim na wymianie starych, zniszczonych mebli na nowe, estetyczne i funkcjonalne regały biblioteczne.

Celem imprezy było promowanie nowocześnie wyposażonej biblioteki w środowisku szkolnym.

Także celem imprezy było podziękowanie dyrekcji  i honorowym przyjacielom biblioteki – p. Angelice Jankowiak, która przez wiele lat wspierała nas finansowo przy zakupie książek oraz p. Wiesławie Lenartowicz, producentowi mebli, która wprowadziła nowatorskie rozwiązania w ciekawym zaprojektowaniu przestrzeni bibliotecznej.

Kolejnym celem imprezy było nagrodzenie tych klas, które podarowały najwięcej książek w wiosennej zbiórce na rzecz biblioteki. Nagrodą dla nich za ten szlachetny uczynek było zaproszenie na uroczystość.

Najpierw wystawiono przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek XXI wieku ”przygotowane przez uczennice kl.5d  pod kierunkiem p. Aleksandry Scheller.

Potem przeprowadzono konkurs na najciekawszy strój bajkowy. Chętni uczniowie każdy po kolei prezentowali na scenie swe fantastyczne przebrania. Stroje przedstawiały różnych bohaterów bajek, były bardzo starannie przygotowane i ciekawie zaprezentowane. Komisja konkursowa nagrodziła następujące osoby

w pierwszej turze:

I miejsce – Zofia Ewertowska

II miejsce - Letycja Sawinska

III miejsce - Magda Nowak

wyróżnienie – Amelia Swiątek, Julia Nowak, Ola Iskierska

w drugiej turze:

I miejsce - Lena Wielowska

II miejsce – Maja Szmyt

III miejsce – Bartek Socha

wyróżnienie – Iwan Orłowski, Wiktoria Sobucka, Marta Majchrzak

Uczniom wręczono nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Myślimy, że w bibliotece po tak dużej modernizacji życie kulturalne będzie tętniło intensywnie, ponieważ jednym z głównych zadań biblioteki jest wskazanie dzieciom różnych sposobów kulturalnego spędzania czasu.