Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu

Dołącz do Dyskusyjnego Klubu Filmowego

 
Spotkania będą odbywały się w każdy poniedziałek od godziny 15.00-16.30 w bibliotece. 

Zapisy trwają od 2 stycznia 2013 r. 

12 maja proponujemy film pt. "Przygody Tintina

"Przygody Tintina` wyreżyserował Steve Spielberg, jeden z najwspanialszych i najczęściej nagradzanych (ma w dorobku 3 Oscary) reżyserów w historii kina.
Po ogromnym sukcesie komiksu i serii książek dla dzieci postać Tintina doczekała się swojego debiutu na wielkim ekranie!
Pomysł ekranizacji pojawił się już w 1983 roku, ale Steven Spielberg i Kathleen Kennedy czekali na ulepszenie technologii animacji, aby stworzyć to niesamowite widowisko.
Film został zrealizowany na podstawie klasycznego komiksu belgijskiego pisarza - artysty Hergé, wydrukowanego w ponad 200 milionów egzemplarzy, tłumaczonego na 50 języków. Nic nie jest w stanie powstrzymać śmiałego reportera śledczego Tintina, młodego bohatera ponadczasowego komiksu, przed rozwiązaniem tajemnic świata. W pierwszym z trzech planowanych filmów ten nieustraszony reporter, jego niesforny, ale oddany pies Miluś oraz skłonny do bijatyk kapitan Baryłka wyruszają, aby odnaleźć od dawna zaginiony statek, który kryje tajemnicę starożytnego skarbu... i klucz do odwiecznej klątwy.http://www.gandalf.com.pl/f/przygody-tintina-h/?gclid=CIPJrMSsmL4CFdTItAodm3EAIQ